STM přivezlo nejlepší světové piloty dronů na TEKNOFEST 2023

STM přináší nejlepší světové piloty dronů na TEKNOFEST

Nejlepší světoví piloti dronů byli odhaleni na TEKNOFEST 28 v rámci World Drone Cup, kde byl STM výkonným ředitelem a 32 sportovců z 2023 různých zemí nelítostně soutěžilo. Dárky nejvyšším pilotům předal prezident obranného průmyslu prof. Dr. Ismail Demir dal.

Společnost STM Defence Technologies Engineering and Trade Inc. pokračovala ve svých aktivitách v souladu s National Technology Move a plně nezávislými cíli tureckého obranného průmyslu a spojila nejlepší světové piloty dronů na TEKNOFEST ISTANBUL. V rámci TEKNOFEST se na istanbulském Atatürkově letišti odehrálo vzrušení z World Drone Cup (WDC), který STM pořádá již 5 let.

World Drone Cup-2023 byl svědkem zápasu 28 sportovců z 32 různých zemí, od Ruska po Nizozemsko, od Číny po Španělsko, od Ameriky po Švýcarsko. Bratři Atakan Mercimek a Burak Mercimek, kteří se loni umístili na tureckém šampionátu dronů, reprezentovali Turecko na WDC-2023.

Nejlepší mistr světa v dronech z Francie

Ve WDC se piloti potýkali s drony, které sami navrhli a sestavili na náročných tratích speciálně připravených. O svůj trumf se v Istanbulu podělili piloti dronů, kteří obsadili první místo v soutěžích ve svých zemích. Nejlepší světoví závodníci s drony, kteří startovali na dráhu 27. dubna, absolvovali první den poznávacími a testovacími lety. Po kvalifikačních kolech druhého dne nastalo vzrušení z velkého finále. Ve finále získal první místo Killian Rousseau z Francie, druhé místo získal Evan Turner z USA a třetí místo získal David Modig ze Švédska. Vítěz WDC-2022 vyhrál 80 tisíc TL, druhý 60 tisíc TL a třetí 40 tisíc TL.

İsmail Demir, vedoucí obranného průmyslu, usedá do křesla pilota

Po dechberoucím boji dárky šampionům předal prezident tureckého předsednictví obranného průmyslu Prof. Dr. İsmail Demir a generální ředitel STM Özgür Güleryüz. Demir a Güleryüz gratulovali pilotům dronů a odešli na svá pilotní sedadla, aby si vyzkoušeli drony, které mohou dosáhnout rychlosti 260 km za hodinu. Demir a Güleryüz sledovali let šampiona Rousseaua přes brýle FPV dronu.

Na obloze závodilo přes 2 dronů

Světový pohár dronů, který provozuje STM a dějiště závodu těch nejlepších ze světa, hostil v Turecku za poslední 4 roky 182 závodníků ze 224 zemí. V soutěžích bylo použito více než 7.5 dronů, kde bylo zpřístupněno více než 2 km tratí. Nejvyšší dosažená rychlost v soutěži byla 260 km/h.

Na druhou stranu, soutěžící, kteří určí šampiony v Turecku a budou reprezentovat Turecko na WDC příští rok, budou určeni na Teknofest Drone Championship (TDS) mezi 30. dubnem a 1. květnem.

Díky vývoji předních platforem ve výrobě taktických mini UAV v Turecku a ve světě umožňuje STM pilotům dronů rozvíjet základní inženýrské dovednosti jak v TEKNOFEST Drone Championship, tak ve World Drone Cup. Piloti navrhují své vlastní drony, vyvíjejí svůj software a sestavují je a účastní se závodů.