Maraton se běžel na počest 100. výročí İzmir

Maraton se běžel na počest třetího ročníku İzmir

Mezinárodní maraton Izmir Avek, který již počtvrté ve statutu Road Label organizovala Izmir Metropolitan Municipality v rámci partnerství World Athletics, běžel za účasti sportovců z celého světa i naší země. Slogan závodu na počest 100. výročí naší republiky byl určen jako „Slavíme 100 let maratonu v Marathonu İzmir“. První místo v dechberoucím maratonu obsadila Etiopie v ženách a Keňa v mužích.

Starosta města Izmir Metropolitan Tunç Soyer a ministr mládeže a tělovýchovy Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu se také zúčastnil 10-kilometrového silničního závodu 19. května v rámci organizace. Prezident Soyer, který také zahájil běh, řekl, že Marathon İzmir je také hnutím laskavosti a řekl: „Ve městě panuje prázdninové nadšení, všichni jsme velmi nadšení“.

Starosta města Izmir Metropolitan Tunç SoyerČtvrtý maraton İzmir, organizovaný s cílem udělat z İzmiru sportovní město, se letos běžel u příležitosti 100. výročí republiky. Maratonu se zúčastnilo 19 elitních atletů z 23 zemí a 30 tisíc lidí z celého Turecka, což vytvořilo mezinárodní festivalovou atmosféru v İzmiru, po němž následoval Road Run 5. května.

Začátek mezinárodního závodu sponzorovaného společnostmi Avek Automotive, Decathlon, İzenerji, İzmirli a Züber, zástupce generálního tajemníka metropolitního magistrátu İzmir Ertuğrul Tugay, prezident turecké atletické federace Fatih Çintımar, vedoucí odboru služeb pro mládež a sport metropolitního magistrátu İzmir Hakan Orhuzmir Hakan Orhu Prezident klubu mládeže a sportu Ersan Odaman. Sportovci na startu Karşıyaka První zatáčku provedl před příjezdem na molo Bostanlı, druhou zatáčku provedl z přístavu Izmir, který je u vjezdu na bulvár Haydar Aliyev, a dokončil boj na výchozím místě.

Razítko Keňa a Etiopie

V maratonu na 42 kilometrů na 195 metrů İzmir Avek, který má nejrychlejší trať v Turecku, vybojovali první místo Etiopan Sheware Alene Amare s 2.32.43 v ženách a Benard Kipkorir z Keni s 2.10.25 v mužích. V ženách byla druhá Kebebush Yisma z Etiopie s 2.32.49 a třetí byla Keňanka Emmah Cheruto Ndiwa s 2.35.08. Na druhém místě se umístil Keňan Hammington Kimaiyo s časem 2.12.38 a třetí místo se stejným umístěním obsadil Keňan Kenneteh Kiprop Omulo.

Nejlepšího umístění mezi tureckými atlety dosáhl Polat Arıkan s 2.17.37. Yusuf Önal, Serkan Kaya a Mustafa Es následovali Polata Arıkana na sedmém místě. V ženách dosáhla nejlepšího času Světlana Kaya s 3.05.15 a stala se 10., následovaná Selma Altundis, Elif Gül Erdemir, Svetlana Zakhvataeva.

Kandidovali také prezident Soyer a ministr Kasapoğlu

Start 19. května Road Run, který se běží ve stejný den jako Marathon Izmir, inicioval starosta metropolitní obce Izmir. Tunç Soyer, ministr mládeže a tělovýchovy Mehmet Kasapoğlu a Republikánská lidová strana (CHP) İzmir provinční prezident Şenol Aslanoğlu dali dohromady. V závodě na 10 kilometrů, kterého se zúčastnili i prezident Soyer a ministr Kasapoğlu, Dilan Atak (0.38.03), Fatma Arık (0.38.04), İpek Öztosun (0.40.03), Bahattin Üney (0.31.14) v muži, obsadili první tři místa. , Emin Berke Murathan (0.31.31), Mestan Turhan (0.31.53). Zatímco start tohoto závodu byl dán ze stejného místa, atleti se vrátili z tramvajové zastávky Köprü na Mustafa Kemal Sahil Boulevard a do cíle dorazili na protějším pruhu budovy Kültürpark İZFAŞ.

Prezident Soyer ocenil vítěze

Starosta metropolitní obce Izmir předal svá ocenění etiopským Sheware Alene Amare a Benardu Kipkorirovi, kteří dokončili Marathonİzmir Avek na prvním místě. Tunç Soyer představil to. Generální tajemník metropolitního magistrátu Izmir Ertuğrul Tugay, třetí místo pro muže Kenneteh Kiprop Omulo a třetí místo pro ženy Emmah Cheruto Ndiwa předali svá ocenění vedoucímu oddělení pro mládež a sportovní služby metropolitního města Izmir Hakan Orhunbilge.

Cíl Maratonu bez odpadu opět splněn

Maraton İzmir Avek se letos také běžel za „udržitelný svět“ v souladu s „Globálními cíli“ stanovenými Organizací spojených národů (OSN) a cíl byl opět splněn. V Marathonu İzmir Avek byly plastové lahve dané běžcům shromážděny do odpadkových košů k recyklaci a bylo zajištěno, že všechny materiály jsou recyklovatelné. Všechny reklamy a pokyny pro sponzory a závod na trati byly shromážděny jeden po druhém, aby byly na konci závodu recyklovány.