İBBTECH bude soutěžit na Robotex International, který se bude konat v Estonsku

Absolventi IMM Technology Workshops se vrátili s oceněními ze soutěží, kterých se zúčastnili. Členové IBBTech, kteří se umístili na prvním místě na olympijských hrách robotů technické univerzity v Istanbulu, byli považováni za hodné dvou ocenění na mistrovství Robotex Turkey Championship. S tímto výsledkem se studenti také mohli zúčastnit soutěže Robotex International, která se bude konat v Estonsku.

Školení technologických workshopů 2023, projektu istanbulského metropolitního magistrátu (IMM) zaměřeného na snížení zahraniční závislosti v informatice, pokračují naplno. V projektu, který byl realizován ve spolupráci s Univerzitou Boğaziçi v rámci ředitelství pro mládež a sport İBB, tým İBBTech určený z postgraduálních studentů absolvuje školení v oblasti pokročilé technologie. IBBTech pokračuje ve své práci v Cemal Kamacı Technology Workshop a účastní se také národních a mezinárodních soutěží.

BYLI PRVNÍ V ITURU

İBBTech získal své první ocenění na First Robotics Competition 2023 Charged Up Istanbul Regional. IBBTech, která dosáhla významného úspěchu získáním Ceny kvality (24 Qualty Award) v soutěži na téma energie konané ve dnech 26. - 2023. března na ITURO (Istanbul Technical University Robot Olympics) pořádané Klubem řízení a automatizace Technické univerzity v Istanbulu ve dnech 25. - 26. dubna předvedl svůj talent. Studenti, kteří soutěžili v kategoriích Search and Rescue a Sběratel známek, dokončili celý kurz splněním cílů, které jim byly dány pomocí robota, kterého postavili. S tímto výkonem získal İBBTech, který se umístil na prvním místě mezi 11 týmy v Search and Rescue, také nárok na ocenění 12 tisíc TL.

CENY V ANTALYI OTEVŘELY DVEŘE DO ESTONSKA

Poslední soutěží, které se tým zúčastnil, byl Robotex Türkiye Championship konaný v Antalyi. Závodu pořádaného v různých kategoriích a úrovních se IBBTech zúčastnila v kategorii Nordic Girls' Firefighting v kategorii dívek. Člen fakulty Univerzity Boğaziçi doc. Dr. Byl připraven pod vedením hlavního mentorství Buraka Şişmana a technologického koučování Ahmeta Gündüze, Şükrücana Özdemira a Buraka Yuruka. Tým soutěžil se skupinou složenou z Asel Öztürk, Melike Büşra Yazıcı, Elif Gökçe, Evin Elif Er, Sinem Ünlü a Simay Avcı zastupující İBB proti 12 týmům se dvěma roboty, které vyrobili. Na základě hodnocení během dne byli členové IBBTech považováni za hodné dvou ocenění. První z robotů účastnících se soutěží obdržel Zvláštní cenu poroty za svůj odlišný design a technické řešení. Druhý robot týmu se umístil na třetím místě v kategorii Dívčí hasičský sport. S tímto výsledkem se studenti také mohli zúčastnit soutěže Robotex International, která se bude konat v Tallinnu v Estonsku v listopadu 2023 a kde budou soutěžit roboti z mnoha zemí světa.