V Sunflower Cycling Valley byli vyhlášeni mistři Světového poháru

Metropolitní magistrát hostil další obří trofej, těsně následován světem v cyklistice. Nejlepších 50 světových atletů soutěžilo v UCI MTB Eliminator World Cup a byli vyhlášeni mistři. Závody, kde panovalo velké napětí a konkurence v Sunflower Cycling Valley, byly živě sledovány v Turecku a v různých zemích světa. Starosta metropolity Ekrem Yüce předal medaile v závodech konaných v Bicycle City Sakarya ve slavnostní náladě.

Sakarya Metropolitan Municipality hostila další obří trofej, těsně následovaná světem v cyklistice. Vzrušení z Bike Festu, který začal v Sakarya 17. května, pokračovalo UCI MTB Eliminator World Cup v Sunflower Bicycle Valley. 11. mezinárodní závod se konal 5. den Bike Festu, který potrvá do 7. června. Mistři světa šlapali do pedálů a metropolitní magistrát rozdal na cyklistickém festivalu 10 jízdních kol.

17 Země 50 Sportovec

17 sportovců ze 50 zemí soutěžilo v UCI MTB Eliminator World Cup, jednom z nejvýznamnějších závodů cyklistiky, který byl svědkem velkého nadšení a konkurence. Masters of the world se utkali v eliminacích, čtvrtfinále, semifinále a finále v závodech Eliminator konaných s časem na 700metrové krátké trati plné náročných překážek v údolí Sunflower Bicycle Valley.

Poslední mistři šlapali do pedálů

Ve Světovém poháru Eliminator, nejprestižnějším závodě horských kol, závodili v roce 2022 ve Španělsku mistryně Itálie Gala Tormena a Francouz Titouan Ganier. Poslední mistři se závodů zúčastnili s mistrovskými dresy zvanými duha.

Bylo vysíláno živě na TRT Spor a na různých kanálech po celém světě.

Zatímco velké množství sportovních fanoušků ze Sakaryi sledovalo vyřazovací závody, v nichž 30 elitních mužů a 20 elitních žen zuřivě soutěžilo z tribuny, obrazovky TRT Spor Yıldız přenášely závod živě. Závody MTB Cup Eliminator, jeden z nejprestižnějších závodů světového cyklistického sportu, byly vysílány živě z různých částí světa.

Metropolitní závodníci jsou v top 8

Na UCI MTB Eliminator World Cup se zapotili i sportovci Sakarya Metropolitan Municipality Pro Team. Úspěšní sportovci Metropolitan Furkan Akçam a Emre Yuca nesli svá jména až do semifinále. V důsledku semifinále skončil Furkan Akçam v kvalifikacích na 8. místě a Emre Yuca skončil na 7. místě a stal se chloubou Sakaryi.

Vyhlášení vítězů na stupních vítězů na mistrovství světa

Závěrečná fáze závodů MTB Cup World Cup Eliminator byla svědkem velkého vzrušení. Němka Marion Frombergerová skončila první v závěrečné etapě žen, která nabídla divákům boj o hlavu. Na druhém místě projela cílem Nizozemka Anneoon van Dienst a třetí skončil Nizozemec Didi de Vries. Obhájkyně titulu v ženách Italka Gaia Tormena skončila v kvalifikaci čtvrtá.

V mužích poslední mistr světa Francouz Titouan Ganier v kvalifikačních kolech, kde byl favoritem, nepřipustil žádné překvapení a skončil první. Druhý skončil německý atlet Simon Gegenheimer a třetí Francouz Quentin Schrotzenberger.

Medaile předal starosta metropolitní obce Ekrem Yüce. Prezident Ekrem Yüce řekl: „Už 3 roky pořádáme nejprestižnější závody kol na velkém festivalu. Dnes jsme hostili závody MTB CUP World Cup Eliminator, kde jsme hostili ty nejmistrovější pedály světa. Byl to dobrý týden. Sledovali jsme 5 mezinárodních závodů v údolí za 7 dní. Rád bych poděkoval všem sportovním fanouškům, kteří závody sledovali.“

velké finále v Indonésii

Zatímco Sakarya bude hostit závody MTB Cup Eliminator, první etapu Světového poháru, závody světového poháru, které se budou konat v 6 různých etapách, Španělsko, Belgie, Německo a Francie skončí velkým finále, které se bude konat v Indonésie ve dnech 10. – 15. října.