Náš národní motocyklista Toprak Razgatlıoğlu je v Nizozemsku opět na stupních vítězů

Náš národní motocyklista Toprak Razgatlioglu je v Nizozemsku opět na stupních vítězů

Ve třetí etapě mistrovství světa v Suberbike, které se konalo v Nizozemsku, se náš národní atlet Toprak Razgatlıoğlu umístil na stupních vítězů ve třech závodech. Razgatlıoğlu obsadil své místo na stupních vítězů, když dokončil první a superpolový závod víkendu na třetím místě a druhý závod na druhém místě.

VÝSLEDEK ZÁVODU 1 (NEJLEPŠÍ ČTYŘI)

1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati)
2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK)
3. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
4. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)

VÝSLEDKY SUPERPOLU ZÁVODU (NEJLEPŠÍ ČTYŘI)

4. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK)

VÝSLEDEK ZÁVODU 2 (NEJLEPŠÍ ČTYŘI)

2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
4. Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team)

STAV MISTROVSTVÍ SVĚTA (NEJLEPŠÍ ČTYŘI)

1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) 174 BODŮ
2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) 118
3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) 104
4. Axel Bassani (Motocorsa Racing) 77

CAN ÖNCÜ A BAHATTİN SOFUOĞLU UZAVŘILY TÝDEN NEFATÁLNÍM ZPŮSOBEM

Pro naše národní atlety Can Öncü a Bahattin Sofuoğlu se nizozemský závod nepovedl tak, jak by chtěli. Can Öncü obsadil 7. místo a Bahattin Sofuoğlu obsadil 11. místo v prvním sobotním závodě v etapě šampionátu TT Assen.

Ve druhém závodě víkendu naši národní motocyklisté Can Öncü a Bahattin Sofuoğlu nemohli závod dokončit kvůli kontaktům svých soupeřů. Bylo oznámeno, že Öncü, který v závodě přežil vážnou nehodu, měl v důsledku vyšetření dvě zlomeniny na levé ruce.

STAV MISTROVSTVÍ SVĚTA V SUPERPORTU (PĚT NEJLEPŠÍCH)

1. Nicolo Bulega (Aruba.it Racing WorldSSP Team) 127 BODŮ
2. Stefano Manzi (Ten Kate Racing Yamaha) 90
3. Marcel Schroetter (MV Agusta Reparto Corse) 79
4. Federico Caricasulo (Althea Racing Team) 77
5. Can Oncu (Kawasaki Puccetti Racing) 63
13. Bahattin Sofuoğlu (MV Agusta) 23

Mistrovství světa v Suberbike-WSBK bude pokračovat závody, které se budou konat v Barceloně ve dnech 5. až 7. května.

3. MÍSTO OD HASANA HÜSEYİN BAŞ

Náš národní atlet Hasan Hüseyin Baş obsadil třetí místo ve druhé etapě mistrovství Evropy v motokrosu 65&85 v Bulharsku. Náš mladý atlet, který se úspěšně předvedl ve třídě EMX85 v šampionátu na Sevlievo MX Track, získal svůj první pohár v evropské kariéře.

Na druhou stranu náš mladý atlet Mert Konuk, který poprvé startoval v evropském poháru R3 Blu Cru v Nizozemsku, získal velké zkušenosti tím, že první závod dokončil jako 14. a druhý závod 15. místo.