Turecká federace tanečních sportů si vybrala své nové šampiony

Noví šampioni Turecka byli určeni na mistrovstvích v Hip-Hop a Breaking, které pořádala Turecká federace tanečních sportů o sobotách a nedělích v Istanbulu. Desítky sportovců pocházejících z různých provincií a soutěžících v různých věkových kategoriích předvedly vizuální hody.

Srdce tance bije na soutěžích konaných o víkendu v Istanbulu. Soutěže konané 21. – 22. ledna 2023 určily nové šampiony Turecka v hip-hopu a Breakingu, dvou nejoblíbenějších tanečních žánrech posledního období. Soutěže pořádané Tureckou federací tanečních sportů v čele s Tolgou Hanem, který je známý jako osobnost, která zpopularizovala tanec v Turecku, se konaly v tanečním centru SDR v Beylükdüzü. Na turnajích, kterých se zúčastnil Selçuk Çebi, vedoucí odboru přípravy sportovců Ministerstva mládeže a tělovýchovy, byly určeny jak národní žebříčky, tak noví reprezentanti sportovců, kteří budou reprezentovat naši zemi na mezinárodních turnajích.

Vzrušení olympijského týmu v Breaking

Turecký šampionát se v neděli konal v olympijské větvi, která se poprvé uskuteční v Paříži 2024. V Turkey Breaking Championship, kde se určí olympijský národní tým, který bude vybrán z vítězů, skončil Oğuzhan Karademir na prvním místě, Furkan Yılmaz na druhém, Murat Abdurrahmanaoğlu na třetím v mužích nad 18 let. Na prvním místě se umístila Jasmijn Millie, na druhém Nadire Selin, na třetím Ebru Tuğ v dívkách nad 18 let. Vítězové v ostatních kategoriích byli určeni následovně; Na prvním místě se umístil Efe Cem v mužích U-18 chlapci a Nadire Selin v dívkách. Emir Sönmez v U-16 chlapci a Ceylin Han v dívkách se ziskem prvního místa stali mistry Turecka. První pohár v kategorii U-14 získali Nurperi Yedikardeşler v dívkách a Cenk Midilliç v chlapcích.

Tady jsou šampioni hip-hopu

Trofeje a medaile vítězů tureckého šampionátu v hip-hopu, který se konal v sobotu, předal vedoucí odboru tréninku sportovců Ministerstva mládeže a sportu Selçuk Çebi. Mistři v hip-hopovém turnaji byli následující: Ömer Öztürk v kategorii nad 21 let, Berfin Şentürk v U-21, Sava Okan v U-16, Emir Sönmez v U-12, Lal Öncü v U -9 vyhráli první místo v Turecku a stali se šampiony.

Prezident TDSF: "Dáváme veškerou finanční a morální podporu pro mezinárodní úspěch"

Prezident turecké federace tanečních sportů Tolga Han Çinkitaş, který informoval o své práci na breakingu, což je olympijská větev, řekl: „Po oznámení olympijské větve jsme zahájili rozsáhlé studie v této oblasti. Pokračujeme v hledání talentů po celém Turecku s podporou našich klubů. Závodů dívek se účastnilo velmi málo sportovců. Naše úsilí připravovat nové sportovce se začíná vyplácet. Jsem rád, že se zájem o Breaking zvýšil zejména u mladších věkových skupin. Jako federace budeme i nadále poskytovat všechny druhy finanční a morální podpory všem našim sportovcům, kteří dosáhli mezinárodních úspěchů, v rozsahu našich možností.'' Řekl.