Sportovec z Bursa, Hatice Kübra İlgün, třetí místo na světě

Atlet z Bursa Hatice Kubra Ilgun mistr světa

Hatice Kübra İlgün, národní hráčka taekwonda z Bursa Metropolitan Belediyespor, uspěla jako třetí na světě do 57 kilogramů na mistrovství světa v Taekwondo konaném v Mexiku.

Hatice Kübra İlgün, olympijská medailistka v taekwondo klubu Bursa Metropolitan Belediyespor Club, nás i nadále činí hrdými svými úspěchy na turnajích, kterých se zúčastnila. İlgün reprezentovala naši zemi ve váze do 57 kilogramů žen na Mistrovství světa v Taekwondo konaném v Mexiku a podařilo se jí získat bronzovou medaili na akci, která je největší organizací roku v taekwondu, a přidělila kvóty pro olympijské hry v Paříži 2024.

Na šampionátu, kde startovalo kolem 123 sportovců ze 750 zemí, národní taekwondista, který prošel prvním kolem bez zápasu, porazil v posledních 32 kolech Alissona Montana ze Salvadoru a v posledních 16 kolech čelil Stacey Hymer z Austrálie. . Ve čtvrtfinále se prosadila Hatice Kübra İlgün, která v tomto kole porazila svou soupeřku. Hatice Kübra İlgün, která dokázala ve čtvrtfinále porazit Maročanku Nadu Laaraj, postoupila do semifinále a zajistila si medaili. Hatice Kübra İlgün, která se v boji o finále střetla s Chia-Ling Lo z Tchaj-wanu, podlehla své soupeřce 2:1, získala bronz a stala se třetí na světě.