Vítězství v Dikili pro Ukrajinu a Lotyšsko

Vítězství v Dikili na Ukrajině a v Lotyšsku

Mistrovství světa FIVB hráčů do 19 let v plážovém volejbalu, které v Dikili trvalo čtyři dny, skončilo. Na šampionátu, který byl svědkem vzrušujících soutěží, byly Ukrajina v ženách a Lotyšsko v mužích zeměmi, které dosáhly šťastného konce.

Ukrajina v ženách a Lotyšsko v mužích se staly mistry na Mistrovství světa v plážovém volejbalu FIVB hráčů do 19 let, které pořádá Izmir Metropolitan Municipality ve spolupráci s obcí Dikili, Tureckou volejbalovou federací (TVF) a Mezinárodní volejbalovou federací (FIVB) se sponzorstvím AXA Sigorta.

Ve finálovém utkání žen v organizaci, které trvalo čtyři dny v Dikili, porazilo ukrajinské duo Serdiuk-Romaniuk dvojici Massey-Pater z USA 2:0 a dostalo se na evropský šampionát. Třetí místo vybojovala Kanaďanka Glagau-Sorra, která porazila Kubiaka-Showaltera z USA 2:0.

Ve finálovém zápase mužů porazil bílý tým Fokerots-Auziņš z Lotyšska modrý tým Bulgacs O.-Teteris z Lotyšska 2:0 a dosáhl na pohár. Třetí místo obsadila Francie složená z dvojice Canet-Rotar, která porazila dvojici Armellini-Acerbi z Itálie 2:0.
Sportovcům předali svá ocenění a medaile spolu s místopředsedou TVF Alperem Sedatem Aslandaşem, zástupcem starosty metropolitního magistrátu İzmir Mustafa Özuslu, starostou Dikili Adilem Kırgözem, guvernérem okresu Dikili Ali Edipem Budanem, členem představenstva TVF Metinem Mengüç, generálním ředitelem Southwest Sports Gürsel Yeşiltaş, AXA Pazarlama a ředitel digitálních řešení Cemal Çırpılar, technický delegát FIVB Joep Van Iersel, delegát rozhodčích FIVB Jeffrey Brehaut.