Cyklistický národní tým uzavřel stupně vítězů v závodech v Koramaz Valley

Cyklistický národní tým uzavřel závodní dráhu v údolí Koramaz

Etapy Kayseri MTB Cup a Erciyes MTB Cup mezinárodních závodů horských kol Erciyes byly dokončeny. Cyklisté šlapali dva dny v údolí Koramaz na náročné trati v historii a přírodě.

Kayseri Erciyes, která se stala centrem cyklistiky, nadále pořádá mezinárodní závody horských kol.

Pod vedením Mezinárodní cyklistické unie - UCI a Turecké cyklistické federace, Erciyes High Altitude and Sports Tourism Association, pod záštitou Kayseri Metropolitan Municipality, Erciyes A.Ş. Byly dokončeny první dvě etapy Mezinárodních závodů horských kol Erciyes, které byly pořádány s podporou nemocnice Hüma.

První den organizace se jela etapa Kayseri MTB Cup a druhý den etapa Erciyes MTB Cup. Profesionální cyklisté soutěžili na trati v údolí Koramaz, které je na předběžném seznamu světového dědictví UNESCO v Kayseri.

Atleti se snažili dostat do cíle přejezdem historických textur, přes strmé skály, v bujné přírodě podél 27 km dlouhé Cross Country Olympic / XCO trati.

V důsledku etapy Erciyes MTB Cup se na prvním místě umístil Abdulkadir Kelleci z národního cyklistického týmu, druhý skončil Furkan Akcan a třetí Ahmet Can Akpınar.

V ženách se na prvním místě umístila Alina Sarkulova z Kazakhstan Cycling Team a na druhém místě Tatyana Geneleva ze stejného týmu.

Při předávání cen byly vítězům předány medaile a poháry.

Mezinárodní závody horských kol Erciyes budou pokračovat etapami Miniature Cappadocia MTB Cup a Soğanlı MTB Cup ve dnech 24. – 25. září 2022.