Velký zájem o 100. výročí lezeckého závodu

Velký zájem o ročník lezeckého závodu

30. výročí závodu v lezení, který je součástí Mistrovství Turecka v lezení AVIS 100, které se konalo v rámci akcí '2022. výročí vítězství 100. srpna', pořádal Frygický sportovní klub (FSK) ve dnech 13.-14. v Kütahya. 2022. lezecký závod sezóny 4 pod hlavním sponzorstvím ICRYPEX, pořádaný pod patronací NG Kütahya Seramik za podpory guvernéra Kütahya a magistrátu Kütahya, přitáhl velkou pozornost místních lidí.

Na konci závodu, který se jel jako tři výjezdy na 7,5 km dlouhé silnici Radar, získal první místo v kategorii 1 İlker Aktaş z týmu Ülkü Motorsport, zatímco Sevcan Sağıroğlu s Fordem Fiesta R1 a Bahadır Sevinç s Citroenem Třetí místo obsadilo Saxo VTS. V kategorii 2 se nejrychlejším jménem dne stal Kaan Kara z týmu Fiat Palio a Ülkü Motorsport s Fiatem Punto S1600, zatímco Cem Yudulmaz s Fordem Fiesta R2T ze stejného týmu a Çiğdem Tümerkan s Citroen Saxo VTS obsadili třetí místo.

V kategorii 3 se nejrychlejším hráčem stal opět mladý atlet Ahmet Keskin, který závodil s Opel Corsa OPC za Neo Motorsport, Murat Soycopur, který závodil s Renaultem Clio R3 za GP Garage My Team, a Kemal Gürsoy, který soutěžil s Opelem Corsa OPC pro Ülkü Motorsport obsadilo třetí místo. V kategorii 4 s Mitsubishi Lancer EVO IX vyhrál Selim Bacıoğlu z GP Garage My Team první místo a zároveň zaznamenal nejlepší čas dne. V této kategorii dokončil den Ümit Ülkü z Ülkü Motorsport s Opelem Corsa OPC na druhém místě, zatímco Sinan Soylu z GP Garage My Team obsadil třetí místo s Mitsubishi Lancer EVO IX. Na prvním místě v týmech se umístil Ülkü Motorsport, na prvním místě Eda Soylu, na druhém Çiğdem Tümerkan a na třetím Sevgi Aktürk v klasifikaci žen.

AVIS 2022 Turkey Climbing Championship bude pokračovat pátým závodem etapy, který se bude konat v Manisa Kınık İzmir Motorsports and Automobile Club (İMOK) 03.-04.