Büyükçekmece Bay Open Sea Swimming Race Dechberoucí

Buyukcekmece Bay Open Sea Swimming Race Dechberoucí

S velkým nadšením proběhl v Büyükçekmece 120. ročník Büyükçekmece Bay Open Sea Swimming Race za účasti 4 sportovců. V organizaci pořádané celkem ve 20 kategoriích závodili sportovci na trati 5 metrů.

Velkou pozornost sportovců vzbudila soutěž v plavání na otevřeném moři v zálivu Büyükçekmece, která se letos konala počtvrté ve spolupráci Olympijského plaveckého klubu Boğaziçi a obce Büyükçekmece. Zatímco sportovce převážely čluny na pláž Mimar Sinan, ponořili se do vody. Když závod začal vyhlášením startu, atleti doplavou do cílového bodu, pláže Büyükçekmece Albatros.

Na akci, které se zúčastnilo 120 sportovců, se soutěžilo ve 20 kategoriích. Na trati 5 1 metrů, které se účastnili i mezinárodní atleti, byla velká konkurence. Evren Durak v celkové klasifikaci mužů a Sanem Dilek se umístili na prvním místě s časem 20 hodina, 38 minut a 1 sekund v celkové klasifikaci žen s výsledkem 31 hodina 36 minut XNUMX sekund.

„Každým rokem získává větší pozornost“

Starosta Hasan Akgün, který učinil prohlášení o závodech v plavání na otevřeném moři, které se konaly počtvrté v Büyükçekmece, řekl: „Dnes bude 4 sportovců soutěžit v závodech Büyükçekmece Bay Open Sea Swimming, které pořádáme společně s Tureckou federací plavání a olympijský plavecký klub Bospor. Závody v plavání na otevřeném moři, které pořádáme již 120 roky a každým rokem přitahují stále větší pozornost, byly letos svědky příjemného a soutěžního klání. Blahopřeji našim plavcům a těm, kteří přispěli.“

„Otevřeme Büyükçekmece mezinárodní účasti“

Prezident olympijského plaveckého klubu Bospor Ahmet Selami Vanlı řekl: „Závod v zálivu Büyükçekmece je jediným plaveckým závodem na otevřeném moři na 5 tisíc metrů v Turecku. Náš program zahrnuje ultramaratony jako Mudanya Bay 12 kilometrů, Gökçeada 27 kilometrů a Iskenderun Bay 39 kilometrů. Jsou zpracovány potřebné studie, náš spis je ve federaci. Závod zde otevřeme mezinárodní účasti,“ řekl.

Medaile našly své majitele

Na konci závodu, kdy sportovci přecházeli na odpočívadlo, bylo zajištěno i občerstvení. Nakonec proběhlo předání cen v organizaci. Ümit Kemal Cengiz, který se umístil na 23. místě (2021:1:1) v 12. plaveckém ultramaratonu Iskenderun Bay, který se konal 47. října 13, a Emre Seven, který skončil 2. (16:02:29), převzali poháry z rukou starosty Büyükçekmece Dr. Přednesl jej Hasan Akgün.

Ve 4. soutěži Büyükçekmece Bay Open Sea Swimming Competition předali své poháry a medaile Evren Durak (1:20:38), Ali Oraloğlu (1:27:20) a Ümit Kemal Cengiz, kteří se umístili v celkové klasifikaci. protokol. V celkové klasifikaci žen se na stupně vítězů prosadily Sanem Dilek (1:31:36), Nafie Kala (2:03:36) a Şebnem Kosova (2:04:24). Ceny sportovcům předal starosta Akgün a členové městské rady.