2. etapa MOTUL Turkey Karting Championship se jela v Uşaku

MOTUL Turkey Karting Championship Feet uzavřen

MOTUL 2022 Turkey Karting Championship 2. etapa závodů se konala v Uşaku za účasti 11 závodníků ve dnech 12. – 49. června. Organizovaný sportovním klubem Kütahya Çini za přispění ICRYPEX a magistrátu Uşak, v rámci 30. srpna 100. výročí zemského ředitelství pro mládež a sport Uşak, organizace hostila soutěžní závody v 5 různých kategoriích po dva dny.

V kategorii mini s 12 atlety získal první místo Can Özler z DRT, druhá byla Erin Ünlüdoğan a třetí Teoman Hoskin z týmu BOM Karting. V mini ženách získala prvenství Melek Dorum z DRT. V juniorské kategorii s 10 sportovci se umístili na druhém místě Emir Tanju z týmu DRT, Hakkı Dorum ze stejného týmu a Ayşe Çebi ze stejného týmu a první Ayşe Çebi z týmu DRT, třetí týmová kolegyně Leyla Sulyak a Zeynep Büyükpınar v klasifikaci juniorek.

V seniorské kategorii s nejvyšší účastí s 18 sportovci se na prvním místě umístil Kerim Sulyak z týmu BOM Karting, na druhém místě Berk Kalpakoğlu a na třetím místě Gün Taşdelen z týmu DRT, zatímco klasifikace seniorek byla seřazena podle Sena Savaşer, Ayda Biter z druhého týmu BOM Karting a Sude Nur Yurdagül třetí. Pódium kategorie Master, na které se na trať postavilo 6 závodníků, se utvořilo jako první Cem Aşık, druhý Mehmet Çınar a třetí Aytaç Biter. V organizaci, kde tým DRT (Dynamic Racing Team) získal první místo týmů, se Demir Uyan umístil na prvním místě v TOSFED Micro Support Cup, který je otevřen pro účast sportovců ve věku 6-9 let, zatímco Doruk Sırnaç skončil na druhém a Třetí skončil Teoman Tanrısever.

MOTUL 2022 Turkey Karting Championship bude pokračovat třetími závody, které se budou konat v Istanbulu v Tuzla Karting Club ve dnech 02.-03. července.