V Buharkentu začal 2022. etapový závod AVIS 1 Turkey Climbing Championship

V Buharkentu začal závod AVIS Turkey Climbing Championship Leg Race

První lezecký závod sezóny 2022, sponzorovaný ICRYPEX, se konal v Buharkent, Aydın, ve dnech 4. – 28. května 14 za účasti 15 sportovců ve 2022 různých kategoriích. 2022. etapa Mistrovství Turecka v lezení AVIS 1, pořádaná Egejským automobilovým sportovním klubem (EOSK) s podporou magistrátu Buharkent, začala slavnostním zahájením, které se konalo v sobotu 14. května na náměstí Buharkent.

Na konci závodu, který se jel jako dva starty na 15 kilometru dlouhé trati v neděli 7,59. května, získal první místo v kategorii 1 Bahadır Sevinç s Fordem Fiesta R1, zatímco Fiat Palio a Sevcan Sağıroğlu skončili na druhém místě a Ford Ka a Özgür Şenyüz skončil třetí. V kategorii 2 byl nejrychlejším jménem dne Fiat Palio a Kaan Kara z týmu Ülkü Motorsport, druhé místo obsadil Yiğit Sercan Yalçın s Citroenem C2 R2 a třetí místo obsadil Çiğdem Tümerkan s vozem Citroen Saxo VTS. V kategorii 3 obsadili první místo Opel Corsa OPC a Ahmet Keskin za Neo Motorsport, druhý skončil Murat Soyçopur, který závodil s Renaultem Clio R3 za GP Garage My Team a třetí skončil Renault Sport Clio a Nizamettin Kaynak. V kategorii 4 s Mitsubishi Lancer EVO IX zahájil sezónu vítězstvím Selim Bacıoğlu z GP Garage My Team a také zaznamenal nejlepší čas dne. V této kategorii skončili den na druhém místě Mitsubishi Lancer EVO IX a Sinan Soylu ze stejného týmu, třetí místo obsadil Ümit Ülkü z Ülkü Motorsport se svým MINI JCW.

V místní klasifikaci se o první místo podělili Bahadır Sevinç v kategorii 1, Serdar Sarıduman v kategorii 2, Hüseyin Yıldırım v kategorii 3 a Ertekin Tekneci v kategorii 4.

AVIS 2022 Turkey Climbing Championship bude pokračovat druhým závodem, který se bude konat v Kartepe Kocaeli Automobile Sports Club (KOSDER) ve dnech 04.-05. června.