V maratonu İzmir Run znovu překonány rekordy

V Marathon Izmir Race opět překonány rekordy

Keňan Lanny Rutto dokončil Marathon İzmir za 2.09.27, Etiopan Tsegaye Getachew zlepšil svůj loňský rekord 2.09.35 o 8 sekund a titul „Nejrychlejší turecké trati“ pro Marathon İzmir byl znovu připoután.

Maraton, který již potřetí pořádá İzmir Metropolitan Municipality a který byl loni Etiopanem Tsegayem Getachewem časem 2.09.35 „nejrychlejší tratí v Turecku“, překonal v İzmiru opět rekord. Tentokrát Keňan Lanny Rutto dokázal zlepšit rekord o 2.09.27 sekund s 8. Tím byl opět nýtován rys Marathonu İzmir, že je nejrychlejší tratí u nás, a rekord byl obnoven v souladu se sloganem „Maraton, znovu“.

V mužích obsadil druhé místo Meshack Kiprop Koech z Keni s 2.11.21 a třetí Mathew Kemboi z Keni s 2.13.03. Yavuz Ağralı z Bingölu dosáhl skvělého úspěchu, když zajel nejlepší čas mezi tureckými atlety v kategorii mužů s 2.20.02 a závod dokončil na 9. místě.

V ženách se na prvním místě umístila Letebrhan Haylay Gebreslasea z Etiopie s 2.27.35, druhé místo obsadila Lilian Chemweno z Keni s 2.28.18 a třetí místo obsadila Helen Jepkurgat z další země s 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya se mezi tureckými atletkami umístila na osmém místě s časem 3.04.29, jako první doběhla Bedri Şimşek v čase 10 na 0.33.45 kilometrů mužů, druhé místo obsadil Hamdullah Ablay a třetí místo obsadil Mehmet Aydıngör. V kategorii žen se na prvním místě umístila Tuğçe Karakaya s 0.37.44, druhá byla Rahime Tekin a třetí Özlem Işık.

Připraveno pro udržitelný svět

Více než 17 běžců ze 42 různých zemí se zúčastnilo 43kilometrového mezinárodního závodu s cílem „Maraton bez odpadu“ v souladu se 500 globálními cíli stanovenými Organizací spojených národů pro „udržitelný svět“. Do závodu na 10 kilometrů odstartovalo téměř 5 tisíc sportovců. Marathon İzmir, kterému Světová atletická federace udělila titul Road Race Label (International Road Race Certificate), odstartoval maraton İzmir, zástupce generálního tajemníka metropolitní obce İzmir Ertuğrul Tugay, prezident turecké atletické federace Fatih Çintimar, İthmir Metropolitan Municipality Youth Vedoucí oddělení sportovních služeb Hakan Orhunbilge a prezident metropolitní samosprávy Izmir pro mládež a prezident klubu Ask Ersan Odaman se sešli.

Po startu za 08.00 42 v XNUMX:XNUMX před starou budovou İZFAŞ běžci přejdou přes Alsancak. KarşıyakaUdělal zpáteční cestu, než dosáhl Bostanlı Pier. Atleti dojeli do İnciraltı ze stejné trati, tentokrát přes bulvár Mustafa Kemal Sahil, druhou zatáčku z Marina İzmir dokončili a dokončili závod v místě startu.

Start závodu na 10 kilometrů v rámci Marathonu İzmir byl stanoven v 07.20:10 ze stejného místa. V závodě na 4 kilometrů se přes XNUMX tisíce sportovců vrátilo z tramvajové zastávky Köprü na bulváru Mustafa Kemal Sahil a dokončilo závod v opačném pruhu staré budovy İZFAŞ Fuar Kültürpark.

Sociální solidarita hodná Izmiru

Naprostá izmirská solidarita se projevila v charitativních darovacích kampaních Marathon Izmir Step by Step, které začaly 4. dubna. Více než 10 tisíc dárců darovalo téměř 4 miliony TL nevládním organizacím prostřednictvím sportovců soutěžících v Marathonu İzmir. Dárcovské kampaně budou na webu ipk.adimadim.org pokračovat do 2. května.

Letošními sponzory Maratonu İzmir byly Doğa Sigorta a NEF, stejně jako sponzor dopravy Corendon Airlines, sponzor sladkého zásobování Bolulu Hasan Usta, sponzor vody Pürsu, sponzoři zásobování Türk Kızılay, Carraro a Züber. Řešení partneři velké organizace byli uvedeni jako İzmir Teknoloji, İzmir Metropolitan Municipality Eşrefpaşa Hospital, HIS Travel, Altekma a DS.