İmamoğlu: Samotný zápas nestačí k tomu, abychom se stali olympijským městem

Imamoglu nestačí, abychom byli sami zápasovým olympijským městem
İmamoğlu nestačí, aby se stalo samotným zápasnickým olympijským městem

Turečtí sportovci získali na mistrovství Evropy v zápase, které se konalo v Budapešti, hlavním městě Maďarska, mezi 23. březnem a 3. dubnem celkem 7 medailí, 3 zlatých, 7 stříbrné a 17 bronzových. 5 medailí pocházelo od sportovců sportovního klubu metropolitního magistrátu Istanbulu (İBBSK). prezident IMM Ekrem İmamoğlu; Kerem Kamal, který získal zlatou medaili na šampionátu, Yunus Emre Başar, který skončil na druhém místě a Ahmet Uyar, který skončil třetí, Burhan Akbudak a Osman Göçen hostili v kanceláři v Saraçhane. Prezident IBBSK Fatih Keleş, generální sekretář Erdem Aslanoğlu, koordinátor zápasu İbrahim Demirtürkoğlu a jejich trenéři doprovázeli mistrovské sportovce během návštěvy.

“GRATULUJEME VŠEM NAŠIM SPORTOVCŮM”

İmamoğlu prohlásil, že se snažil sledovat soutěže v šampionátu navzdory svému intenzivnímu pracovnímu tempu: „Bylo také cenné získat nejvíce medailí. Gratulujeme oběma našim sportovcům, našim cenným učitelům a našemu prezidentovi. Samozřejmě gratulujeme všem našim zápasníkům, nejen naší obci, ne našemu klubu. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybyste naše pozdravy předali i svým dalším přátelům. Doufám, že vám přeji hodně štěstí,“ řekl. İmamoğlu vyjádřil, že se on a Keleş setkali s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem v Lausanne, aby sdělili, že Istanbul aspiruje na olympijské hry v roce 2036:

„POTŘEBUJEME POSÍLIT VŠECHNY POBOČKY“

„Aby toto město vyhrálo olympijské hry, musíme nejprve dosáhnout úspěchu, jako je zápas ve všech odvětvích. K tomu, abychom se stali olympijskou zemí nebo olympijským městem, nestačí jen zápas nebo pár odvětví. Musíme posílit všechny pobočky. Ale ve wrestlingu, jako İBB, musíme dokázat, že existuje dobrá infrastruktura, a to dalším posílením celého Turecka. Má už dobrou historii, ale myslím, že je potřeba ji posunout dál a ještě posílit. Naší zápasovou chloubou je samozřejmě naše největší lokomotiva. Také si myslím, že děláme správnou věc, aby kůň byl sport. V této souvislosti vám všem z celého srdce blahopřeji a blahopřeji. Náš klub i naše obec podpoří váš úspěch. Není o tom pochyb. Doufám, že budete mít štěstí. V měsíci ramadánu jsi dal dobré zprávy."

KELEŞ: „ZKONÁLI JSME REKORD S CELKEM 17 MEDAILÍ“

Keleş poděkoval İmamoğluovi za jeho podporu a poznamenal, že odjel do Maďarska, aby podpořil sportovce. Keleş řekl: „Byla to velmi cenná práce i pro turecký národní tým,“ dodal: „V roce 2018 zatím získali nejvíce medailí. 16 medailí. Na tomto šampionátu byl překonán rekord se 17 medailemi. Ženy získaly 4 medaile. 6 medailí získaných ve volném stylu. Také jsme získali 7 medailí v řecko-římském jazyce. Naši kluboví sportovci získali pro naši zemi také 4 medailí, 1 v řecko-římském a 5 ve volném stylu. Příjemné setkání se sportovci, trenéry a manažery sohbet İmamoğlu se vyfotil s šampiony.