TransAnatolia skončila v Karsu

transanatolia skončila karstou

Turecký první a jediný a jeden z největších náročných závodů na světě, 2 kilometrů dlouhý TransAnatolia Rally Raid, byl zakončen předáváním cen v Karsu.

Závod TransAnatolia Rally Raid, který pořádala a podporovala agentura Serhat Development Agency (SERKA), skončil. Slavnostního ceremoniálu, který se konal ze sukně hradu Kars, se zúčastnil náměstek hejtmana Kars Mehmet Zahid Doğu, generální tajemník SERKA İbrahim Taşdemir, provinční ředitel mládeže a sportu Nedim Aslan a zástupci institucí a organizací. Při slavnostním ceremoniálu generální tajemník SERKA İbrahim Taşdemir poděkoval závodníkům, kteří se zúčastnili rally, a řekl, že je důležité, aby Kars takové organizace hostil. Taşdemir uvedl, že se Kars stalo jedním z nejatraktivnějších tureckých měst se svými historickými, kulturními a turistickými hodnotami. Náměstek hejtmana Mehmet Zahid Doğu také řekl, že sport je důležitým argumentem pro propagaci. Doğu uvedl, že Kars, což je téměř skanzen, hostil mnoho civilizací a tato událost bude velkým přínosem pro propagaci města. Po projevech pokračovali v předávání cen. Poslední etapa soutěže začala dnes ráno v Sarıkamış. 128 kilometrů dlouhá finálová trať prochází pohořím Allahuekber v Karsu do TransAnatolia z Turecka, Itálie, Nizozemska a Anglie; Zúčastnilo se 39 vozidel, z toho 19 motocyklů, 4 automobilů, 5 SSV, 3 čtyřkolek a 70 kamionů a 96 závodníků.

Zatímco závod v kategorii motocyklů byl docela vzrušující, každý den závodu byl svědkem nového žebříčku. Turečtí motocykloví závodníci naopak soutěžili ve velké konkurenci, zejména s italskými piloty. V kategorii automobilů byla do poslední chvíle velká konkurence a vítězové byli určováni až v poslední etapě. V obecné části motocyklu; První místo získal italský pilot Alberto Bertoldi soutěžící na KTM 450 Rally, druhé místo obsadil italský pilot Cesare Zacchetti soutěžící na KTM 450 Rally a třetí se stala italská pilotka Michelle Cotti, která závodila na KTM 500 EXC-F. V sekci Quad obsadil první místo Kadir Dağlı soutěžící s CAN-AM BRP, třetí místo obsadil Mustafa Dağlı soutěžící s CAN-AM BRP a Rasim Akyalı soutěžící s CAN-AM Renegade. V obecné klasifikaci automobilů získali první místo Ital Federico Bhutto a Filippo Ippolito soutěžící s CAN-AM Maverick X3, druhé místo obsadili Murat Kamil Altun a Tuvana Sayar ze společnosti Becce Motorsports soutěžící se Suzuki Grand Vitara a Ahmet Tınkır a Ali Třetí místo obsadil Günpay s Mitsubishi L200. Ve třídě automobilů Murat Kamil Altun a Tuvana Sayar z Becce Motorsports soutěžili v Suzuki Grand Vitara a druhé místo obsadili Ahmet Tinkır a Ali Günpay v Mitsubishi L200 a Yalçın Batuhan Korkut a Fırat Şahin z týmu Bantboru Offroad Team v Mitsubishi L200. Ital Federico Bhutto a Filippo Ippolito soutěžící s CAN-AM Maverick X3 obsadili první místo ve třídě SSV, Ertan Nacaroğlu a Eray Yanpar soutěžící s CAN-AM Maverick X3 obsadili druhé místo a Barbaros Yanık a Ali Osman Kutanoğlu soutěží s Třetí místo obsadil CAN-AM Maverick X3. Ve třídě kamionů byli na prvním místě Ramazan Yılmaz a Onur Sırımoğlu, soutěžící s Mercedes Unimog, Murat Karahan a Mehmet Fürkan Saylam, soutěžící s Mercedes Unimog, na druhém místě a Marino Mutti a Mert Özgün, soutěžící s Mercedes Unimog, na třetím místě.

Při slavnostním ceremoniálu sportovní koordinátor TransAnatolia Orhan Çelen poděkoval všem závodníkům, kteří se závodu zúčastnili, a řekl: „Cesta v délce 11 km, kterou jsme v sobotu 2. září vyrazili z Eskişehiru, dnes v Karsu skončila. Jsme rádi, že jsme v tomto starobylém městě v našem 300. ročníku. Rádi bychom poděkovali váženému guvernérovi a generálnímu tajemníkovi SERKA za jejich pohostinnost. Je to pro nás úplně jiná motivace, abychom mohli ukázat domácí, zahraniční konkurenci historické, přírodní a kulturní krásy naší země. Letos jsme závod proběhli za hranicí 11 provincií za velmi obtížného počasí a silničních podmínek. V tomto smyslu mohu říci, že jsme naše závodníky hodně unavili. Upřímně blahopřeji všem našim závodníkům, kteří vidí do cíle. “ Çelen poděkoval Serhat Development Agency za podporu a hostování poslední fáze TransAnatolia.