Gap Sportovní hry Začít

Gap Sportovní hry začínají: 8, pořádané Ministerstvem mládeže a tělovýchovy, Generálním ředitelstvím pro sport, Oddělení sportovních aktivit. Východní a jihovýchodní Anatolie Zimní sportovní hry začaly v Muş.

14 z města 118 sportovci se zúčastnili mistrovství v lyžařském středisku Güzeldağ.

Agn, Ardahan, Bitlis, Bingol, Bayburt, Gumushane, Erzurum, Erzincan, Van, Sivas, Kars, Tunceli, Hakkari a Mus 118 sportovci se turnaje nezúčastnili. V první den soutěží se konaly alpské lyžařské akce 1 Women and Men, lyžařské soutěže Alpine Skiing Kids 2 Women and Men.

Generální ředitelství Ministerstva mládeže a tělovýchovy Ředitelství odboru sportovních aktivit Omer Kalkan, který učinil prohlášení novinářům o soutěži, uvedl, že provincie 15 se zúčastní soutěží dříve, ale provincie 14 se zúčastnila soutěží, protože z Iğdır není žádná účast.

Soutěžící 14 118 z provincie připomněl, že Ömer Kalkan řekl, že soutěže probíhaly v krásném počasí.

Soutěže štítů v severní disciplíně, alpské a snowboardové, dodal.

Naz Akkus sportovec, který se zúčastnil soutěže z Hakkari, řekl, že přišel vyhrát zlaté medaile a věří mu.

Nilah Demirtas z okresu Sarikamis v Kars řekl, že se zúčastnil soutěže jako druhá provincie a chtěl se vrátit do Karsu obdržením zlatých medailí.

Na soutěžích, které se konaly v první den, přišla první skupina Alpin Children 2 Women Gizem Seflek z Erzurum, na druhém místě Ezgi Bulsu z Bingölu a třetí Seyma Şahin z Gümüşhane.

Na soutěži Alpine Discipline Children 2 Men přišla první Nihat Enes Limon z Erzurum, druhý Umut Muhammet Seflek z Erzurum a druhý Tuncay Özgeç z Bitlis.

Alp Discipline Child 1 Sıla Kara přišel jako první v Erzurum, na druhém místě přišla Ceyda Özyanıkoğlu z Erzurum a třetí se umístil Seher Erdoğan z Muş.

Alpine Discipline Children 1 Muži přišli nejprve z Bitlis, třetí Ibrahim Buğra Özcanlı z Erzurum a Emre Kalan z Bingölu.

Nejdříve přišel Ramazan Oğur z Ağrı, na druhém místě se umístil Mücahit Enes Doymaz z Bitlise a třetí Ören Devran z Hakkari.

Třetí místo obsadili Melike Arslan z Hakkari, Dilan Demir z Ağrı a Berna Yılmaz z Bitlis.

Zilan Öztunç z Hakkari obsadil první místo v Ayşe Saydam z Ağrı a třetí z nich obsadil Zozan Malkoç z Ağrı.

V soutěži Muži v klasickém závodě na lyžích přišel jako první Adem Bartan z Ağrı, druhý Ömer Doğan z Ağrı a třetí Zana Öztunç z Hakkari.

8. Zimní a jihovýchodní anatolské zimní sportovní hry se budou konat zítra s vyhlášením soutěží a vyznamenání.